flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Першотравенський міський суд Дніпропетровської області

Правила пропуску до будинків (приміщень) Біловодського районного суду і на його територію: осіб, транспортних засобів, майна, підтримання в них громадського порядку та забезпечення безпеки учасників судового процесу

27 лютого 2020, 09:38

 

(додаток -1, до наказу голови Біловодського

Районного суду Луганської області № 6 від

26 лютого 2020 року)

 

 

  1. I. Загальні положення

 

1.1. Ці Правила визначають:

- порядок пропуску осіб до будівлі, приміщень та території Біловодського районного суду;

 - порядок пропуску до (з) території Біловодського районного суду транспортних  засобів;

- порядок переміщення майна до (з) будівлі та території Біловодського  районного суду;

- порядок  здачі (зняття) під (з) охорону(и) приміщень та території Біловодського районного суду;

- порядок забезпечення належних умов роботи суддів та працівників апарату суду, забезпечення їх особистої безпеки;

- порядок підтримання в Біловодському районному суді громадського порядку та забезпечення безпеки учасників судового процесу;

Терміни, що вживаються в Правилах, мають таке значення:

відвідувачі - фізичні особи -  громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають потребу в тимчасовому перебуванні в Біловодському районному суді;

документ, що посвідчує особу: для громадян України - паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, службове посвідчення, посвідчення адвоката, посвідчення водія чи інший виданий державним органом документ, який має такі обов'язкові реквізити, як прізвище, ім'я, по батькові, фотокартку, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампа установи, яка видала документ, дату видачі;

для іноземців - національний паспорт або документ, що його замінює;

для осіб без громадянства - посвідчення особи без громадянства, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне або тимчасове проживання;

заборонені для пронесення (провезення) речі — зброя, боєприпаси, вибухонебезпечні речовини та пристрої, отруйні, радіаційні, токсичні, наркотичні й легкозаймисті речовини, спеціальні засоби та інші небезпечні для життя й здоров'я предмети та речовини, які можуть бути використані для вчинення диверсійно-терористичного акту, порушення громадського порядку, та призвести до непередбачених наслідків тощо;

контроль на безпеку - заходи щодо запобігання пронесенню (провезенню) на режимну територію заборонених речей та їх розміщення на ній;

об'єкт охорони - адміністративні будівлі, господарчі споруди, інші приміщення та територія Біловодського районного суду, що розташована за адресою:  Луганська область, смт Біловодськ, вул. Луганська 30;

охорона суду -  чергові працівники поліції батальйону особливого призначення при  ГУ НП в Луганській області або працівники Служби судової охорони (ССО).

огляд - технологічний процес контролю на безпеку, у тому числі, із застосуванням спеціальних технічних та інших засобів, призначених для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей;

перевірка документів — дослідження та перевірка охороною та працівниками суду документів, що посвідчують особу, яка допускається на режимну територію або перебуває на ній, з метою встановлення їх дійсності та приналежності відповідній особі;

контрольний пост (КП) – місце здійснення працівниками Служби судової охорони або службою судових розпорядників перевірки документів та контроля на безпеку, яке розташоване на першому поверсі адміністративної будівлі суду, в фойє головного входу, та обладнане спеціальними технічними засобами та скляними дверима;

працівники суду - голова суду, судді, працівники апарату Біловодського районного суду;

спеціальні технічні засоби - це комплекс технічного обладнання (стаціонарний або ручний металодетектор тощо), призначений для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей;

службовий час – час роботи Біловодського районного суду згідно Правил внутрішнього трудового розпорядку;

позаслужбовий час -  час, що виходить за межі встановленого в Біловодському районному суді службового часу;

 

 

 

 

  1. II. Порядок пропуску осіб до будівлі, приміщень та території Біловодського районного суду:

 

2.1. Пропуск осіб до будинку (приміщень) суду та на його територію транспортних засобів здійснюється охороною суду;

2.1.1. Під час здійснення своїх повноважень щодо пропускного режиму в суді працівники Служби судової охорони керуються Конституцією України, Законами України, Актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами в зазначеній сфері а також цими Правилами.

2.1.2. На вході до будинку або приміщень суду обладнується контрольний пост (КП) з турнікетом (з автоматичною системою контролю та управління доступом), стаціонарним металодетектором арочного типу або ручними металошукачами, рентгенотелевізійним  інтроскопом (у разі необхідності), кабіною (кімнатою) для вибіркового огляду осіб, засобами відеонагляду та зв`язку та інших спеціальних технічних засобів, призначених для виявлення заборонених для пронесення (провезення) речей.

2.1.3. Службові входи до будинку (приміщень) суду обладнуються пристроями контролю доступу які є складовими автоматичної системи контролю та управління доступом.

2.1.4. Обладнання контрольного посту (КП) та камер схову покладається на ТУ ДСА Луганської області.    

 2.2. Пропуску працівників суду до об’єкту охорони здійснюється після пред'явлення службового посвідчення охороні суду та контролю на безпеку.

 2.3. Пропуск відвідувачів, слухачів учасників процесу до об`єкту охорони, здійснюється охороною суду або службою судових розпорядників після перевірки документів, що посвідчують особу та проходження контроля на безпеку, з подальшим обов`язковим внесенням інформації про особу до «Журналу відвідувачів».

 2.4. Пропуск відвідувачів, що прибули до осіб, які працюють на об'єкті охорони, здійснюється охороною суду, після перевірки документів, що посвідчує особу, проходження контроля на безпеку та  погодження з головою суду або керівником апарату суду, з подальшим обов`язковим внесенням інформації про особу до «Журналу відвідувачів», у супроводі працівників суду.

 2.5. Інформація  про   відвідувачів, які  прибули  до об’єкту охорони, вноситься охороною суду або відповідальним працівником апарату суду (служба судових розпорядників) до «Журналу відвідувачів» за формою:

- порядковий №;

- дата та час прибуття (година, хвилина);

- ПІБ відвідувача (повністю), посада (у разі пред`явлення службового посвідчення);

- прізвище та підпис працівника апарату суду що супроводжує від КП;

- номер службового кабінету, залу судового засідання тощо;

- дата та час вибуття (година, хвилина);

- підпис працівника апарату суду що супроводжує до КП;

- підпис та прізвище особи, що внесла відповідний запис.

2.6. Пропуск осіб, які в них прибули в транспортних засобах, до (з) території об'єкту охорони здійснюється охороною суду, після перевірки документів у осіб присутніх в транспортному засобі, проходження контроля на безпеку та погодження з Головою суду або керівником апарату суду, з подальшим обов`язковим внесенням інформації про осіб та транспортний засіб до «Журналу в`їзду (виїзду) транспортних засобів», у супроводі працівників суду.

Пропуск конвойного транспорту відбувається в такому ж порядку крім процедури погодження з головою суду або керівником апарату суду.  

2.7. Пропуск осіб пов’язаний з переміщенням майна до (з) об’єкту охорони, здійснюється охороною суду в порядку передбаченому п.п.2.3, 2.4. та розділу ІV цих Правил.

2.8. Під  час здійснення своїх повноважень, щодо пропуску працівників та відвідувачів до приміщень та на територію об'єкту охорони, охорона суду та  працівники суду керуються чинним законодавством України та цими Правилами.

2.9. Охорона будівель та території суду, підтримка належного порядку та здійснення контролю за поведінкою осіб, що перебувають в будівлі суду або на його території, здійснюється охороною суду та службою судових розпорядників.

2.10. Пропуск працівників суду та відвідувачів до об’єкту охорони здійснюється в робочі дні та години у відповідності до правил внутрішнього трудового розпорядку через головний вхід.

2.11. У вихідні, святкові, неробочі дні та позаслужбовий час (з 17 годин 00 хвилин до 08 годин 00 хвилин наступної доби) пропуск працівників суду та відвідувачів до об’єкту охорони заборонено.

2.12. У випадках зумовлених службовою необхідністю під час вихідних,  святкових, неробочих днів та у позаслужбовий час до об’єкту охорони можуть пропускатися: голова суду, заступник голови суду, судді, керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду  в порядку, передбаченому п.2.2., п.2.25 цих Правил.

Інші працівники апарату суду пропускаються згідно зі списком, затвердженим розпорядженням голови суду.              

2.13. Слухачі та учасники судового розгляду пропускаються до зали судових засідань в порядку, передбаченому п.2.3 цих Правил за 10 хвилин до початку судового розгляду за списком секретаря судового засідання або  при пред'явленні судової повістки,  ухвали суду.

У разі відсутності документа, що посвідчує особу у учасника судового розгляду, свідка, експерта, спеціаліста, такі особи пропускаються службою судових розпорядників до зали судового засідання на підставі розпорядження судді, що є головуючим в судовому засіданні, з обов`язковим внесенням відомостей до «Журналу відвідувачів».

До цього часу всі вищезазначені особи та інші повинні перебувати за зовнішніми межами КП до окремого запрошення.

2.14. Працівники прокуратури, адвокатури, правоохоронних органів, військовослужбовці, працівники засобів масової інформації, практиканти, пропускаються до об’єкту охорони на загальних підставах визначених для відвідувачів в порядку, передбаченому  п.2.3, п.2.4, п.2.5 цих Правил.

2.14.1. Бригади швидкої медичної допомоги, працівники аварійної, рятувальної, інженерно-технічної служб та відповідних ремонтних служб тощо пропускаються до об`єкту охорони (зокрема в неробочий час, вихідні та святкові дні) за наявності документу що посвідчує особу та у супроводі працівника суду або  охорони суду, після негайного повідомлення голови суду або керівника апарату суду про факт аварійної надзвичайної ситуації.

Одночасно працівником Служби судової охорони передається повідомлення черговому територіального управління Служби судової охорони.

2.14.2. Особи, що прибули для участі в інших заходах (наради, переговори тощо) – пропускаються до об`єкту охорони за списками, затвердженими розпорядженням голови суду, в порядку, передбаченому п. 2.3, п.2.4, 2.5 цих Правил.

 Якщо в особи відсутній документ, що посвідчує особу, працівник охорони суду інформує про це голову суду або керівника апарату суду, та виконує надалі його вказівки.

2.14.3. Порядок пропуску конвойних нарядів правоохоронних органів та осіб, які перебувають під їх охороною, а також осіб, щодо яких здійснюється спеціальні заходи забезпечення державної безпеки, визначається за процедурою, передбаченою розділу ІІ цих Правил, з урахуванням особливостей, передбачених  відповідними законодавчими та нормативно-правовими актами.

2.15. Народні депутати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини пропускається до об’єкту охорони на підставі пред’явлення службового посвідчення відповідно до вимог Законів України  «Про статус народного депутата України» та «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» в порядку, передбаченому   п.2.3., п.2.4. цих Правил, без контролю на безпеку.

2.16. Судді інших судів та судді у відставці пропускаються до об’єкту охорони  на підставі пред’явлення посвідчення судді (судді у відставці), відповідно до вимог  Закону  України   "Про судоустрій   статус   суддів» в порядку, передбаченому  п.2.3., п.2.4. цих Правил, без контролю на безпеку.

2.17. Під час проведення закритих судових засідань пропуск відвідувачів до зали судових засідань заборонено, крім окремих категорій осіб, що визначені за усним розпорядженням судді, що є головуючим по справі.

2.18. Пропуск до об’єкту охорони осіб, що озброєні вогнепальною або холодною зброєю, вибухонебезпечними пристроями або речовинами, спеціальними засобами – заборонено, крім випадків виконання службових обов`язків працівниками Служби судової охорони, правоохоронних органів, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, конвоювання спеціального контингенту службовими особами національної поліції України, національної гвардії України та озброєної варти ЗСУ.

  2.19. Вогнепальна та холодна зброя,  інші небезпечні  для  життя  й здоров'я громадян предмети та речовини, заборонені для пронесення ( провезення) речі, які є речовими доказами у справах, що   підлягають   розгляду   в   судовому    засіданні, пропускаються   до   об’єкту охорони  за  наявності  відповідного процесуального документа і в супроводі судового розпорядника.

2.20. Контроль на безпеку працівників суду (крім суддів) та відвідувачів здійснюється працівниками охорони суду за допомогою спеціальних технічних засобів.

 Від контролю на безпеку звільняються особи, щодо яких здійснюється державна охорона, народні депутати України, дипломатичні агенти (глава представництва або член дипломатичного персоналу представництва, особи, які мають дипломатичний ранг) під час вчинення ними офіційних дій, інші особи, яким у законному порядку надано право на безперешкодний прохід.

У зазначених осіб (за винятком посадових осіб, щодо яких здійснюється державна охорона) перевіряються документи, що підтверджують їхній статус, який надає право безперешкодного проходу.

Для інших осіб контроль на безпеку є обов'язковим

2.21. Контроль на безпеку, за винятком осіб, зазначених в п.2.15.,п.2.16.,п.2.20., п.2.25. цих Правил, проходять всі відвідувачі, які допускаються до об'єкту охорони, у зв'язку з чим вони: зобов'язані надати для огляду всі речі, що ними переміщуються через КП.

Огляд речей здійснюється в присутності їх власників (чи відповідальних за ці речі осіб).

У разі виявлення на об'єкті охорони будь-яких речей, належність яких невідома (у тому числі залишених), вони оглядаються за відсутності їх власника або користувача.

Огляд проводиться в межах, достатніх для виявлення заборонених для пронесення речей.

2.22. Особи, які мають при собі заборонені для пронесення речі, або ухиляються від контролю на безпеку й відмовляються надати для огляду речі, що ними переміщуються через КП, до об`єкту охорони не допускаються.

2.23. Забороняється пропуск до  об’єкту охорони, осіб:

1) з ознаками алкогольного чи наркотичного сп'яніння або психічного розладу;

2) з тваринами (крім осіб варт правоохоронних органів, Державної прикордонної служби та Національної гвардії України зі службовими собаками);

3) з боєприпасами, вогнепальною, газовою, пневматичною зброєю та пристроями для відстрілу патронів із гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, холодною зброєю, балончиками, спорядженими речовиною сльозогінної (сльозоточивої чи дратівної) дії, за винятком випадків, зазначених в п.2.19. цих Правил;

4) з наркотичними речовинами, легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами, піротехнічними засобами тощо; 

5) з кухонними, складними, сувенірними ножами, кортиками, шаблями тощо, а також з іншими колюче-ріжучими предметами ;

6) з довгомірними та габаритними предметами, валізами, господарськими сумками, пакетами великих розмірів (600х400х200мм);

7) з виробами, пристроями імітаційного характеру, які за своїм зовнішнім виглядом ідентичні зброї та боєприпасам;

8) з гучномовцями, динаміками, іншими пристроями для гучного відтворення звукової інформації;

9) іншими засобами, предметами, виробами та пристроями, які можуть бути використані для нападу і створюють загрозу життю чи здоров`ю суддів, працівників суду, органів, установ системи правосуддя, учасників судового процесу, відвідувачів, працівникам охорони суду.

2.24. Для речей, які заборонено проносити до об`єкту охорони поряд із місцем несення служби працівником охорони суду, обладнується камера схову.

Ключи від камери схову постійно перебувають у чергового працівника охорони суду.

 Заборонені для переміщення предмети зберігаються в камері схову, зачиненими.

2.25. Без контролю на безпеку до об`єкту охорони через всі входи до адміністративного будинку суду допускаються:

- голова та судді Біловодського районного суду;

- керівник апарату Біловодського районного суду та його заступник.

2.26. У робочі дні, в позаслужбовий час на об’єкті охорони можуть перебувати:

1) судді та працівники апарату суду, працівники охорони суду;

2) працівники правоохоронних органів, які здійснюють спеціальні заходи забезпечення державної безпеки;

3) конвойні наряди правоохоронних органів та особи, які перебувають під їх охороною, у разі участі в судових засіданнях, що тривають;

4) особи що беруть у засіданнях та інших заходах (наради, переговори тощо), якщо такі заходи тривають;

5) особи що беруть участь у судових засіданнях, що тривають;

6) медичний персонал, служба невідкладної медичної допомоги, працівники рятувальної, аварійної, технічної, ремонтної служб тощо, що прибули за викликом.

2.27. Вхід та вихід до об’єкту охорони осіб, що не є працівниками Біловодського суду, здійснюється лише через центральний вхід, що обладнаний контрольним постом.

У разі надзвичайної ситуації (блокування центрального входу, пожежі, вибуху, повені тощо) вихід (евакуація) здійснюється через службові, запасні, аварійні виходи (входи).                

 

ІІІ. Порядок  пропуску до (з) території  Біловодського районного суду транспортних засобів     

 

3.1. В'їзд   транспортних   засобів   до (з)  території  об’єкту охорони  здійснюється через головні ворота, про що робиться запис у «Журнал в`їзду (виїзду) транспортних засобів», за формою: порядковий №, дата та час прибуття, реєстраційний номер транспортного засобу з вказанням марки та моделі, ПІБ водія та присутніх в транспорті осіб, номер документа, що посвідчує кожну особу, мета поїздки, час вибуття, підпис та прізвище особи, що внесла відповідний запис, ПІБ особи що супроводжує.

3.2. Пропуск транспортних засобів до (з) території об’єкту охорони здійснюється з дозволу працівників охорони суду після уточнення ними у водія характеру та мети прибуття і після з'ясування у голови суду або керівника апарату суду  запланованого заїзду вказаних транспортних засобів.

3.3. Пропуск транспортних засобів до (з) території об’єкту охорони здійснюється:

-     службовим транспортним засобам, з дозволу охорони суду за списком та на підставі письмового розпорядження, затвердженого головою суду;

-    спеціальним транспортним  засобам,   на   яких   здійснюється конвоювання   осіб, з дозволу охорони суду, після з'ясування у судового розпорядника та головуючого в судовому засіданні про необхідність доставки конвойованої особи;

-   транспортним засобам швидкої  медичної  допомоги, пожежної, аварійної та відповідних ремонтних та комунальних служб, з дозволу охорони суду, після з'ясування у керівництва суду про необхідність прибуття зазначеного транспортного засобу, з забезпеченням режиму супроводу працівниками охорони суду.

3.4. Пропуск транспортних засобів особистого користування або службового транспорту інших судів до об’єкту охорони - заборонено, крім випадків викликаних службовою необхідністю, після погодження такого пропуску з головою суду;

3.5. Пропуск транспортних  засобів, під  час  висадки (посадки) із спеціального  автомобіля  осіб, які  доставлені  під конвоєм у судові засідання, забороняється.

 

   ІV. Порядок переміщення майна  до (з)  будівлі (приміщень) та території Біловодського  районного суду

  

4.1. Переміщення матеріальних цінностей, обладнання, техніки та іншого майна до (з) об`єкту охорони здійснюється працівниками суду, або сторонніми особами в супроводі матеріально відповідальних осіб з числа працівників суду після погодження порядку такого переміщення з головою суду або керівником апарату суду.

4.2. Контроль за законністю переміщення матеріальних цінностей, обладнання, техніки та іншого майна до (з) об’єкту охорони покладається на охорону суду та матеріально відповідальних осіб.

4.3. Дозвіл на переміщення матеріальних цінностей, обладнання, техніки та іншого майна до об’єкту охорони надають: голова суду, керівник апарату суду або особи, що виконують їхні обов'язки, шляхом віддачі розпоряджень та підписання необхідних документів.

  

  1. Порядок здачі (зняття) під (з) охорону(и) приміщень та території Біловодського районного суду

  

5.1. Після закінчення роботи службові приміщення працівників суду здаються під охорону черговому працівнику   охорони суду, шляхом опломбування вхідних дверей та здійснення запису в «Журналі здачі та зняття з охорони приміщень Біловодського районного суду».

5.2. Перед початком роботи службові приміщення працівників суду знімаються з охорони у присутності чергового працівника охорони суду шляхом перевірки цілісності пломб та здійснення запису в «Журналі здачі та зняття з охорони приміщень Біловодського районного суду».

5.3. «Журналі здачі та зняття з охорони приміщень Біловодського районного суду» заповнюється за формою: порядковий №, назва приміщення, дата та час здачі під охорону, дата та час зняття з охорони, № печатки, підпис працівника суду, який здав приміщення під охорону, підпис працівника охорони суду, який прийняв під охорону, підпис працівника суду, що зняв з охорони, підпис працівника охорони суду, в чиїй присутності було знято приміщення з охорони.

  

  1. Виконання та контроль за виконанням «Правил пропуску до будинків (приміщень) Біловодського районного суду  і на його територію: осіб, транспортних засобів, майна, підтримання в них громадського порядку та забезпечення безпеки учасників судового процесу»

 

6.1. Виконання Правил покладається на всіх працівників та відвідувачів Біловодського районного суду Луганської області.

6.2. Контроль за дотримання виконання Правил покладається на начальників територіальних управлінь (командирів підрозділів охорони) Служби судової охорони, голову Біловодського районного суду Луганської області, керівника апарату цього суду та його заступника, або осіб що виконують їх обов`язки.   

6.3. Відповідальним за своєчасне та повне ведення охороною суду та службою судових розпорядників «Журналу відвідувачів», «Журналу здачі та зняття з охорони приміщень Біловодського районного суду», «Журнал в`їзду (виїзду) транспортних засобів», -  керівник апарату суду.

6.4. Ці Правила розміщуються у приміщенні суду на видному та доступному для відвідувачів місці, перед КП на стенді для інформації та на офіційному сайті Біловодського районного суду.